Çok tartışıldı tepki çekti: Bir kare üç mesaj

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlenen resmi törenlere giden AKP’lilerin verdiği fotoğrafta üç mesaj birden olduğu ortaya çıktı. Odatv okuyucuları için yazdı.

‘TAHSİN PAŞA’, ROLEX’İNDEN ‘UTANDI’

AKP’nin Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, pahalı Rolex saatinin göründüğü “Biz bu milletin ta kendisiyiz” notuyla paylaştığı fotoğrafına gelen tepkiler sonrası, “Alın teriyle helal yoldan edindiğim saatimi takmaya devam edeceğim” demişti.

Yakın zamanda ‘Payitaht Abdülhamid’ dizsinde ‘Tahsin Paşa’ karakterini de canlandıran Yenişehirlioğlu’nun Meclis’in açılışının 104’üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında bugün tören alanına giden otobüste TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile birlikte görüntülenen Yenişehirlioğlu “Takmaya devam edeceğim” dediği saati eliyle kapattığı görüldü.

KURTULMUŞ’TAN UÇAK ELEŞTİRİLERİ SONRASI OTOBÜS HAMLESİ

Aynı fotoğrafta TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’tan ise, ailesiyle özel uçak kullanarak Mardin’e gitmesi sonrası kendisine yönelen uçak eleştirilerinin ardından yeni bir hamle geldi. Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk koyma töreninin ardından Kurtulmuş, milletvekilleri, kabine üyeleri, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ve TBMM idari personeliyle aynı otobüsle Anıtkabir’e geçti.

Anıtkabir’deki törenin ardından önce Birinci Meclis, ardından TBMM’ye gelen Kurtulmuş ve beraberindeki heyet, makam aracı yerine otobüs kullandı.

ÜÇÜNCÜ MESAJ: KAMUDA TASARRUF

Öte yandan bir üçüncü mesaj olarak ise, ekonomi politikaları çerçevesinde sıklaşan “Kamuda Tasarruf” açıklamalarına rağmen AKP’li vekillerin bunun tersine hareket ettiğine ilişkin eleştirilere yanıt vermek amacı olduğu kaydedildi.

AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’nın Monaco’ya gidip yediği ıstakozun fotoğrafını paylaşması büyük tepki çekmişti. Yine AKP’li Hüseyin Filiz’in Maldivler tatili ve fotoğrafı ile diğer AKP’lilerin de buna benzer lüks hayat paylaşımları vatandaşın tepkisini çekmeye devam ediyor.

Arda Ormancı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x